Мак Топ 5 16.09.2018


1
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
3 | 2 Недели во листата
34
2
Намини ноќва
Панче Касапски
1 | 4 Недели во листата
5
3
Ти си моја победа
Симона Поповска
| 3 Недели во листата
13
4
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
2 | 5 Недели во листата
22
5
Заборавам
DS Collective ft. Eleni
| 1 Недела во листата
49
Музички времеплов
  • 2000 - Музичките продавници HMV одбиваат да го продаваат новиот сингл на Offspring, зашто бендот решил песната да ја понуди за бесплатно даунлодирање преку својот официјален веб сајт.
  • 1954 - Роден е Alexander O'Neal. 'Fake'
  • 2004 - UK No.1 U2 'Vertgo'
  • 1936 - Роден е Freddie Garrity, вокалист Freddie & The Dreamers. 'I'm Telling You Now'
  • 1990 - Продуцентот Frank Farin ги отпушта членовите на Milli Vanilli, Rob Pilatus и Fabrice Morvan, зашто тие инсистирале навистина да пеат на новиот албум.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје