Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1988 - USА No.1 Michael Jackson 'Man In The Mirror'
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'Never Be The Same The Again'
  • 1988 - UK No.1 Aswad 'Don't Turn Around'
  • 1985 - Радио станиците во Јужна Африка ги забрануваат сите песни на Stevie Wonders, откако тој својата награда Оскар, добиена претходната вечер, ја посветил на Нелсон Мандела.
  • 2000 - Santana започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Supernatural.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје