Плеј листа 26.03.2019


Wonders
Klingande
59
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
39
Lost Frequencies
Like I Love You
5
Thank U Next
Ariana Grande
4
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
8
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
11
Without Me
Halsey
5
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
2
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
52
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
18
Музички времеплов
  • 1983 - UK No.1 Duran Duran 'Is There Something I Should Know'
  • 2000 - Santana започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Supernatural.'
  • 1985 - Радио станиците во Јужна Африка ги забрануваат сите песни на Stevie Wonders, откако тој својата награда Оскар, добиена претходната вечер, ја посветил на Нелсон Мандела.
  • 1950 - Роден е соул пејачот Teddy Pendergrass (1978 USА No.25 'Close The Door', 1994 UK No.35 'The More I Get The More I Want').
  • 1988 - UK No.1 Aswad 'Don't Turn Around'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје