Најбарани 19.07.2019


1
Techno
Fiction
69
2
Светлина
Милко
37
3
Мајко
Гуру Харе
19
4
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
10
5
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
6
6
Suzan's Lunch (Original Mix)
Lost Desert, Lee Burridge
6
7
Day 3 (Dark Matter Mix)
Be Svendsen
4
8
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
4
9
Mad Love
Mabel
4
10
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
3
11
Горе или доле
ДНК
3
12
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
2
13
When The Lights Are Out (Original Mix)
Maceo Plex
2
14
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
2
15
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
2
16
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
1
17
You Need To Calm Down
Taylor Swift
1
18
Only Human
Jonas Brothers
1
19
Rescue Me
One Republic
1
20
Mothers Daughter
Miley Cyrus
1
Музички времеплов
  • 1958 - Менаџерот на Drifters, George Treadwell, ја отпушта целата група и ја заменува со тогаш непознатитот Ben E King и групата Five Crowns.
  • 1991 - Steven Adler, поранешниот тапанист на Guns N' Roses, покрева тужба против групата зашто нечесно бил исфрлен и затоа што останатите членови го поттикнале на земање тешки дроги.
  • 1952 - Роден е Allen Collins, гитарист во Lynyrd Skynyrd, познати по хитот 'Sweet Home Alabama'.
  • 1987 - Bruce Springsteen го има првиот концерт покрај Берлинскиот ѕид, додека настапува во Источен Берлин пред 180.000 луѓе.
  • 1947 - Роден е Brian May, гитарист во Queen и соло изведувач. 'Too Much Love Will Kill You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје