Музички Вести

Alicia Keys со нова песна и нов албум

Alicia Keys објави нова песна и датумот на издавање на новиот албум. Новата песна се вика  “Blended Family (What You Do For Love)” и е соработка со A$AP Rocky. Песната ќе биде дел од новиот студиски материјал  “Here” кој ќе излезе во продажба на 4 ноември.

Претходно годинава, Alicia ги објави песните “In Common”, “We Are Here” и “Back to Life”.

13.10.2016
Музички времеплов
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1967-USA No1 Rolling Stones – Ruby Tuesday
  • 1986-Richard Manuel од The Band се беси на 41 годишна возраст.
  • 1963-роден е Jason Newsted од Metallica
  • 1973-Pink Floyd започнуваат три неделна турнеја како промоција на новиот албум "The Dark Side of the Moon".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје