Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје