Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Jacqui O'Sullivan од Bananarama, (им се придружува во 1988 година).
  • 1958 - Роден е Bruce Dickinson, вокалист во Iron Maiden, (им се придружил во 1981 година).
  • 1979 - Со настапот во Knebworth Park, Led Zepplin го имаат последниот концерт во В.Британија.
  • 1976 - US No.1 Elton John & Kiki Dee 'Don't Go Breaking My Heart'
  • 1971 - USА No.1 Bee Gees 'How Can You Mend A Broken Heart'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје