Емисии


Мак Топ 5

Секоја недела Ива и Мартин ви презентираат квалитетна македонска музика, како и Мак Топ 5 листата на најдобрите 5 актуелни македонски песни. Најпознатите македонски изведувачи им се редовни гости кои имаат уникатна можност да промовираат нови песни и да зборуваат за нивната музичка кариера.
Водители: Мартин & Ива
Термин: недела од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • 2002 - Тројца членови на Oasis се повредени, откако такси возилото со кое се возеле направило сообраќајка во Индијанаполис. Noel Gallagher, Andy Bell и Jay Darlington со неколку повреди пренесени се во болница.
  • 1958 - Роден е Bruce Dickinson, вокалист во Iron Maiden, (им се придружил во 1981 година).
  • 1976 - US No.1 Elton John & Kiki Dee 'Don't Go Breaking My Heart'
  • 1993 - Cypress Hill започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Black Sunday'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје