Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1983 - USА No.1 David Bowie 'Let's Dance'
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 1985 - Родена е Mutya Buena од Sugababes.
  • 1977 - UK No.1 Rod Stewart 'I Don't Want To Talk About It / First Cut Is The Deepest'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје