Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1979 - Со настапот во Knebworth Park, Led Zepplin го имаат последниот концерт во В.Британија.
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • 2002 - Тројца членови на Oasis се повредени, откако такси возилото со кое се возеле направило сообраќајка во Индијанаполис. Noel Gallagher, Andy Bell и Jay Darlington со неколку повреди пренесени се во болница.
  • 1993 - Cypress Hill започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Black Sunday'.
  • 1971 - USА No.1 Bee Gees 'How Can You Mend A Broken Heart'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје