5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 1963 - Роден е Tim Lever од Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin Me Round (Like A Record').
  • 2003 - Пред судот во Јужна Каролина, James Brown се извинува за сите дотогашни криминалистички дејства.
  • 1977 - UK No.1 Rod Stewart 'I Don't Want To Talk About It / First Cut Is The Deepest'
  • 1994 - USА No.1 All 4 One 'I Swear'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје