2. Nikeja - Skopje Forever


Музички времеплов
  • 1963 - UK No.1 Searchers 'Sweets For My Sweet'
  • 1970 - Janis Joplin купува камен споменик за гробот на нејзиното најголемо влијание Bessie Smith. Smith умрела во 1937 година зашто не и бил дозволен пристап во болница исклучиво за белци.
  • 1998 - UK No.1 Spice Girls 'Viva Forever'
  • 1959 - Роден е Rikki Rockett од Poison (1988 USА No.1 & 1989 UK No.13 'Every Rose Has Its Thorn').
  • 1960 - UЅА No.1 Brian Hyland 'Itsy Bitsy Teeny Weeny Yellow Polka Dot Bikini'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје