3. Суперхикс - Ана


Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 U2 'I Still Haven't Found What I'm Looking For'
  • 1992 - UK No.1 Snap! 'Rhythm Is A Dancer'
  • 1959 - Роден е Rikki Rockett од Poison (1988 USА No.1 & 1989 UK No.13 'Every Rose Has Its Thorn').
  • 1961 - Роден е The Edge, со вистинско име Dave Evans, гитарист во U2.
  • 1927 - Роден е поп артистот и продуцент Andy Warhol, основач на т.н. Pop Art движење. Бил продуцент и менаџер на Velvet Underground. Ја дизајнирал излупената банана на обвивката од албумот на Velvet Underground од 1967 година, а ја создал и обвивката на албумот 'Sticky Fingers' на Rolling Stones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје