3. Tiga - Lets Go Dancing (Solumun Remix)


Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Bruce Dickinson, вокалист во Iron Maiden, (им се придружил во 1981 година).
  • 1960 - Родена е Jacqui O'Sullivan од Bananarama, (им се придружува во 1988 година).
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • 1979 - Со настапот во Knebworth Park, Led Zepplin го имаат последниот концерт во В.Британија.
  • 1976 - US No.1 Elton John & Kiki Dee 'Don't Go Breaking My Heart'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје