18. Jubel feat. NEIMY - Dancing In The Moonlight


Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Bruce Dickinson, вокалист во Iron Maiden, (им се придружил во 1981 година).
  • 1976 - US No.1 Elton John & Kiki Dee 'Don't Go Breaking My Heart'
  • 1979 - Со настапот во Knebworth Park, Led Zepplin го имаат последниот концерт во В.Британија.
  • 1993 - Cypress Hill започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Black Sunday'.
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје