14. Ava Max - So Am I


Музички времеплов
  • 1992 - Iron Maiden го добиваат третиот британски бр. 1 албум 'Fear Of The Dark'.
  • 1992 - Објавено е дека Freddie Mercury најголемиот дел од своето богатство, околу 10 милиони фунти, и ги препишал на својата долгогодишна пријателка Mary Austin.
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје