18. Nico Santos - Unforgetable


Музички времеплов
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • 1992 - Објавено е дека Freddie Mercury најголемиот дел од своето богатство, околу 10 милиони фунти, и ги препишал на својата долгогодишна пријателка Mary Austin.
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1953 - Роден е Rick Fenn од 10CC (1975 UK No.1 & US No.2 'I'm Not In Love', плус уште 10 други британски топ 40 хитови, меѓу кои и два бр.1).
  • 1998 - USА No.1 Mariah Carey 'My All'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје