1. LSD, Sia, Diplo, Labyrinth - No New Friends


Музички времеплов
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1953 - Роден е Rick Fenn од 10CC (1975 UK No.1 & US No.2 'I'm Not In Love', плус уште 10 други британски топ 40 хитови, меѓу кои и два бр.1).
  • 1998 - USА No.1 Mariah Carey 'My All'
  • 1970 - Со настапот во Њукесл, Англија, Grateful Dead го имаат првиот настап надвор од САД.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје