2. Дина - Последна минута


Музички времеплов
  • 1992 - Iron Maiden го добиваат третиот британски бр. 1 албум 'Fear Of The Dark'.
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • 1979 - По расправија со издавачката компанија, Tom Petty објавува банкрот и долг од 575.000 долари. По ова следува долготраен судски процес со компанијата.
  • 1998 - USА No.1 Mariah Carey 'My All'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје