1. Ilija Rudman feat. Andre Espeut - In Her Eyes (Purple Disco Machine Edit)


Музички времеплов
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје