7. Hermanez - Twenty Four (Original Mix)


Музички времеплов
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје