10. Volen Sentir - Fatoumata (Original Mix)


Музички времеплов
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје