5. Frankey & Sandrino - Sirius


Музички времеплов
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје