Мак Топ 5 30.06.2019


1
Techno
Fiction
| 1 Недела во листата
66
2
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
3 | 2 Недели во листата
1
3
Мајко
Гуру Харе
| 1 Недела во листата
17
4
Светлина
Милко
| 1 Недела во листата
36
5
Горе или доле
ДНК
| 1 Недела во листата
2
Музички времеплов
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • 1931 - Роден е Papa Dee Allen од War. 'Low Rider'
  • 1941 - Родена е соул пејачката Martha Reeves. 'Dancing In The Street' со Vandellas
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • 1994 - Пејачката на Cranberries, Dolores O'Riordan се мажи со поранешниот менаџер на Duran Duran, Don Burton. A на денешен ден на имотот во Њу Џерси, Bobby Brown стапува во брак со Whitney Houston.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје