Хит Парада 13.07.2019


1
Doin Time
Lana Del Rey
2 | 6 Недели во листата
4
2
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
| 3 Недели во листата
5
3
Schhh
Mahmut Orhan feat Irina Rimes
2 | 3 Недели во листата
0
4
Mad Love
Mabel
1 | 4 Недели во листата
7
5
You Need To Calm Down
Taylor Swift
1 | 4 Недели во листата
2
6
Now You're Gone
Tom Walker (feat. Zara Larsson)
2 | 3 Недели во листата
0
7
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
3 | Недели во листата
2
8
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
1 | Недели во листата
1
9
3 Nights
Dominic Fike
10 | Недели во листата
0
10
Only Human
Jonas Brothers
| Недела во листата
1
11
Look Back At It
A Boogie Wit Da Hoodie
7 | Недели во листата
0
12
Rescue Me
One Republic
5 | Недели во листата
2
13
Medellin
Madonna & Maluma
2 | Недели во листата
1
14
Mothers Daughter
Miley Cyrus
3 | Недели во листата
1
15
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
1 | Недели во листата
0
16
Love Is On The Line
Jack Savoretti
4 | Недели во листата
0
17
All The Time
Zara Larsson
| Недела во листата
1
18
Barefoot In The Park
James Blake feat Rosalia
3 | Недели во листата
0
19
Call You Mine
The Chainsmokers feat. Bebe Rexha
3 | Недели во листата
1
20
Be Someone
CamelPhat X Jake Bugg
| Недела во листата
1
21
Never Really Over
Katy Perry
5 | Недели во листата
1
22
Can We Pretend
P!nk (feat. Cash Cash)
2 | Недели во листата
1
23
Life Is A Dancefloor
Shapeshifters feat. Kimberly Davis
| Недела во листата
0
24
Heaven
Avicii (feat. Chris Martin)
3 | Недели во листата
1
25
Cross Me
Ed Sheeran feat. Chance the Rapper and PnB Rock
2 | Недели во листата
2
26
Easier
5 Seconds of Summer
2 | Недели во листата
0
27
Ritual
Tiesto & Jonas Blue feat Rita Ora
2 | Недели во листата
3
28
Find U Again
Mark Ronson feat. Camila Cabello
2 | Недели во листата
1
29
Times wont change me now
Circa Waves
16 | Недели во листата
0
30
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
12 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 2003 - James Brown се разделува со четвртата сопруга Tomi Rae.
  • 1947 - Роден е пејачот и текстописец Tony Joe White. Ја напишал 'Steamy Windows', хит за Tina Turner.
  • 1992 - Chicago добиваат ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 2000 - Farrah Franklin ги напушта Destiny's Child по само 5 месеци членување во групата. Останатите три членки Beyonce, Kelly и Michelle изјавуваат дека Farrah не е исфрлена од групата, но заеднички се согласиле дека Farrah и Destiny's Child треба да тргнат на различни патишта.
  • 1970 - Роден е Sam Watters, вокалист во Color Me Bad. 'I Wanna Sex You Up'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје