Најбарани 26.06.2019


1
Пробај да ми бидеш
Дупер
10
2
Сина боја
Простор
5
3
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
3
4
Патот и твојот албум омилен
Јован Куцин
2
5
Да не е млако
Meto Di Flash
1
6
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
1
7
Rescue Me
One Republic
1
8
Times wont change me now
Circa Waves
1
9
Medellin
Madonna & Maluma
1
10
Doin Time
Lana Del Rey
1
11
Mad Love
Mabel
1
12
Ritual
Tiesto & Jonas Blue feat Rita Ora
1
13
Find U Again
Mark Ronson feat. Camila Cabello
1
14
Bad Boy
Billie Eilish
1
15
Late Night Feelings
Mark Ronson feat. Lykke Li
1
16
Summer Days
Martin Garrix feat. Macklemore & P. Stump
1
17
Easier
5 Seconds of Summer
0
18
Wish You Well
Sigala & Becky Hill
0
19
You Need To Calm Down
Taylor Swift
0
20
ME!
Taylor Swift feat. Brendon Urie
0
Музички времеплов
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје