Емисии


Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА No.1 & UK No.7 'Jump').
  • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
  • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
  • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје