Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Chris Gibson од Gibson Brothers (1979 UK No.5 'Que Sera Mi Vida').
  • 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА No.1 & UK No.7 'Jump').
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • 2004 - UK No.1 Britney Spears 'Everytime'
  • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје