Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
  • 1964 - UЅА No.1 Dean Martin 'Everybody Loves Somebody'
  • 1987 - UK No.1 Michael Jackson & Siedah Garrett ' I Can't Stop Loving You'
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје