The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
  • 1992 - USА No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1999 - UK No.1 Westlife 'If I Let You Go'
  • 1964 - UЅА No.1 Dean Martin 'Everybody Loves Somebody'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје