Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови.
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • 1942 - Роден е Brian Wilson од Beach Boys (1966 UK & US No.1 'Good Vibrations' и уште 25 други британски топ 40 хитови).
  • 1949 - Роден е вокалистот и клавијатурист во Commodores и легендарен соло изведувач, Lionel Richie.
  • 2004 - UK No.1 Britney Spears 'Everytime'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје