Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје