Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје