Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје