Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје