David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје