Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје