Топ 10 @ 10 01.06.2020


1
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
| 1 Недела во листата
37
2
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
| 1 Недела во листата
16
3
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
| 1 Недела во листата
4
4
Dark Aster
Hunter Game
1 | 2 Недели во листата
5
5
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
| 1 Недела во листата
4
6
Wave Rider
Fideles
5 | 2 Недели во листата
5
7
Last Call (Original Mix)
In Anima
4 | 2 Недели во листата
2
8
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
6 | 3 Недели во листата
7
9
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
5 | 3 Недели во листата
4
10
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
4 | 3 Недели во листата
6
Музички времеплов
  • 1997 - Текстописецот и продуцент Keith Diamond умира од срцев удар. Напишал повеќе големи хитови, меѓу кои и 'Caribbean Queen' за Billy Ocean.
  • 2004 - Завршува бракоразводниот процес на Jennifer Lopez со вториот сопруг Cris Judd. Се очекува тој од разводот да добие 15 милиони долари.
  • 1993 - Elton John го обновува директорскиот договор со фудбалскиот клуб Watford FC.
  • 1974 - Поранешни членови на Free, Mott The Hoople и King Crimson го оформуваат составот Bad Company.
  • 1975 - UK No.1 Status Quo 'Down Down' (нивни едниствен бр.1 од над 50 топ 40 хитови)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје