Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
35
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
17
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
13
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
51
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
15
Музички времеплов
  • 1993 - Elton John го обновува директорскиот договор со фудбалскиот клуб Watford FC.
  • 2004 - Завршува бракоразводниот процес на Jennifer Lopez со вториот сопруг Cris Judd. Се очекува тој од разводот да добие 15 милиони долари.
  • 1975 - UK No.1 Status Quo 'Down Down' (нивни едниствен бр.1 од над 50 топ 40 хитови)
  • 1997 - Текстописецот и продуцент Keith Diamond умира од срцев удар. Напишал повеќе големи хитови, меѓу кои и 'Caribbean Queen' за Billy Ocean.
  • 1974 - Поранешни членови на Free, Mott The Hoople и King Crimson го оформуваат составот Bad Company.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје