Хит Парада 16.01.2021


1
Let Me Reintroduce Myself
Gwen Stefani
3 | 3 Недели во листата
0
2
Teach Me How To Love
Shawn Mendes
1 | 3 Недели во листата
0
3
Talking
Chris Rivers x Tom Bright
2 | 3 Недели во листата
0
4
Afterglow
Ed Sheeran
6 | 2 Недели во листата
1
5
Maybe Don’t
Maisie Peters featuring JP Saxe
3 | 6 Недели во листата
0
6
Love Оf Your Life
Raye
3 | 6 Недели во листата
0
7
Love Not War
Jason Derulo x Nuka
1 | 6 Недели во листата
0
8
Bite My Tongue
Veronicas
3 | 2 Недели во листата
0
9
34+35
Ariana Grande
| 1 Недела во листата
0
10
Love Is Back
Celeste
| 1 Недела во листата
0
11
Save Your Tears
The Weeknd
| 1 Недела во листата
1
12
I Want You Back
Viva La Panda feat. Sam Day
7 | 2 Недели во листата
0
13
Baby
Madison Beer
5 | 9 Недели во листата
0
14
At My Worst
Pink Sweat$
7 | 9 Недели во листата
0
15
So Done
The Kid Laroi
6 | 9 Недели во листата
0
16
Without You
The Kid Laroi
| 1 Недела во листата
0
17
Monster
Shawn Mendes & Justin Bieber
5 | 6 Недели во листата
0
18
Real Groove (Studio 2054 Remix)
Kylie Minogue & Dua Lipa
| 1 Недела во листата
1
19
Same Star
Thierry von der Warth & Jordan Jade
1 | 2 Недели во листата
0
20
Love Is A Stranger
Warhaus
7 | 7 Недели во листата
0
21
In The Morning
Jennifer Lopez
| 1 Недела во листата
0
22
Deep end
Foushee
5 | 8 Недели во листата
0
23
The Business
Tiesto
| 1 Недела во листата
1
24
Coco
24kGoldn featuring DaBaby
10 | 4 Недели во листата
0
25
Golden
Harry Styles
10 | 9 Недели во листата
0
26
Naughty List
Liam Payne Feat. Dixie D'Amelio
10 | 4 Недели во листата
1
27
Love Is A Compass
Griff
9 | 3 Недели во листата
0
28
Willow
Taylor Swift
6 | 3 Недели во листата
0
29
My Head & My Heart
Ava Max
8 | 5 Недели во листата
0
30
Regardless
Raye feat. Rudimental
7 | 5 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1975 - UK No.1 Status Quo 'Down Down' (нивни едниствен бр.1 од над 50 топ 40 хитови)
  • 2004 - Завршува бракоразводниот процес на Jennifer Lopez со вториот сопруг Cris Judd. Се очекува тој од разводот да добие 15 милиони долари.
  • 1993 - Elton John го обновува директорскиот договор со фудбалскиот клуб Watford FC.
  • 1993 - Elton John го обновува директорскиот договор со фудбалскиот клуб Watford FC.
  • 1997 - Текстописецот и продуцент Keith Diamond умира од срцев удар. Напишал повеќе големи хитови, меѓу кои и 'Caribbean Queen' за Billy Ocean.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје