MTV EMA 2006 Copenhagen

Музички времеплов
  • 1940 - роден е Боби Хетфилд од Righteous Brothers.
  • 1999 - USA No1 TLC “No Scrubs” 4 w.
  • 1956 - во Алабама на сред сцена пред бела публика претепан е Nat King Cole од група расисти.
  • 1999 - се одржува концерт во чест на починатата Linda McCartney. Приходот оди за помош во борбата за правата на животните.
  • 1970 - на концерт во Бостон, Jim Morrison од Doors ја прашува публиката кој сака да ги види неговите гениталии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје