Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1978 - коверот на хитот "Denis" направен од Blondie доаѓа на врвот на брит поп листа на магазинот New Musical Express
  • 1917 - кралот на регтајмот Скот Џоплин умира ни малку кралевски, во целосна беда.
  • 1976 - издаден е синглот "Silly Love Songs" на Paul McCartney and Wings.
  • 1969 - Beach Boys ја тужат својaта издавачка компанија Capitol, заради неисплатен хонорар на членот Brian Wilson.
  • 2002 - Kylie Minogue ја одбива понудата вредна 1.2 милиони фунти на магазинот Playboy да се слика гола.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје