Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1976 - издаден е синглот "Silly Love Songs" на Paul McCartney and Wings.
  • 1989 - USA No1 Bangles “ETERNAL FLAME” 1 w.
  • 1978 - коверот на хитот "Denis" направен од Blondie доаѓа на врвот на брит поп листа на магазинот New Musical Express
  • 1969 - Beach Boys ја тужат својaта издавачка компанија Capitol, заради неисплатен хонорар на членот Brian Wilson.
  • 1984 - по жестока кавга на 44 години Marvin Gaye е убиен од сопствениот татко.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје