Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1984 - по жестока кавга на 44 години Marvin Gaye е убиен од сопствениот татко.
  • 1985 - David Lee Roth ги напушта Van Halen за да започне соло кариера.
  • 1939 - роден е Rudolph Isley од Isley Brothers.
  • 1928 - во продажба е пуштен првиот грамофон со автоматска измена на плочите.
  • 1976 - издаден е синглот "Silly Love Songs" на Paul McCartney and Wings.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје