Емисии


10 во 10

Топ листа од најдобрите 10 dance песни.
Водител: DJ Icko
Термин: Секој понеделник од 22.00 до 23.00
Музички времеплов
  • 1991 - UK No.1 Chensey Hawks 'The One And Only'
  • 1962 - Роден е Stanley Kirk Burrell, односно MC Hammer (1990 USА No.1 албум 'Please Hammer Don't Hurt Em' - поминува рекордни 21 недела на првото место на американската албумска листа; 1990 UK No.3 'U Can't Touch This').
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1985 - USА No.1 Phil Collins 'One More Night'
  • 1996 - UK No.1 Prodigy 'Firestarter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје