Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1994 - на 27 години се самоубива лидерот на Nirvana и водач на гранџ генерацијата, Kurt Cobain.
  • 1989 - USA No1 Roxette “The Look” 1 w.
  • 1975 - Minnie Riperton добива златен сертификат за "Lovin' You".
  • 1995 - UK No1 Take That “Back For Good” 4 w
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје