Емисии


Музичко утро

Емисија во која ги слушате најголемите хитови но и промоција на нови песни, наградни игри, спортски вести...Преку разговор Ана ви ги открива најновите музички и филмски вести но и најголемите трачеви за ѕвездите во светот и кај нас, кратки прегледи на актуелни топ листи...
Водител: Ана
Термин: од понеделник до петок од 09 до 10 часот
Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Nicky 'Topper' Headon од The Clash.
  • 1964 - Роден е Tom Morello, гитарист во Rage Against The Machine (1996 USА No.1 албум 'Evil Empire').
  • 1992 - Paul Simon се жени со пејачката Edie Brickell.
  • 1970 - USА No.1 Ray Stevens 'Everything Is Beautiful'
  • 1944 - Роден е Lenny Davidson од Dave Clark Five (1964 UK No.1 'Glad All Over', 1965 USА No.1 'Over And Over' и уште 15 други британски топ 15 хитови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје