Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1985 - USА No.1 Phil Collins 'One More Night'
  • 1979 - Родена е Norah Jones (2002 USА & UK No.1 албум 'Come Away With Me' - награден со Греми).
  • 1996 - UK No.1 Prodigy 'Firestarter'
  • 1979 - Роден е Simon Webbe, вокалист во Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 2003 - Linkin Park доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Meteora’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје