Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 2003 - Linkin Park доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Meteora’.
  • 1962 - Роден е Stanley Kirk Burrell, односно MC Hammer (1990 USА No.1 албум 'Please Hammer Don't Hurt Em' - поминува рекордни 21 недела на првото место на американската албумска листа; 1990 UK No.3 'U Can't Touch This').
  • 1991 - UK No.1 Chensey Hawks 'The One And Only'
  • 1996 - Beatles доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anthology 2.'
  • 1985 - USА No.1 Phil Collins 'One More Night'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје