Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 1973-Traffic добиваат златен сертификат за албумот "Shootout at the Fantasy Factory", нивно последно LP во проширен состав.
  • 1969-синглот "Dizzy" на Tommy's Roe се здобива со златен сертификат за продажба од милион копии.
  • 1964-хитовите "I Want to Hold Your Hand" и "She Loves You" на Beatles-и се едно до друго, на првата и на втората позиција на американската синглска листа.
  • 1917-во Америка снимена е првата џез плоча под наслов The Dixie Jass Bamd One Stop во изведба на Original Dixiland Jazz Band.
  • 1975-издаден е албумот "Young Americans" на David Bowie.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје